Telefon: +420 377 916 343, e-mail: eko@zsstenovice.cz

Základní škola Štěnovice

Základní škola
Jídelna
Družina

Ocenění "Stavitel mostů"

Dne 19. 3. 2013 jsme obdrželi ocenění Stavitel mostů 2013 za dlouholetou významnou přeshraniční spolupráci s partnerskou školou v německém Tiefenbachu.

Stavitel mostů 2013

Bavaria Bohemia e. V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee, udělil dne 19. 3. 2013 již po sedmé cenu "Brückenbauer - Stavitel mostů". Ceny byly uděleny šesti osobnostem a dvěma partnerským projektům českých a bavorských sousedních regionů. Udílení cen se i letos konalo pod patronátem společnosti Gerresheimer Regensburg GmbH.

Cena "Brückenbauer - Stavitel mostů", která byla poprvé udělena v roce 2007, vyznamenává občany za jejich neúnavnou práci, která významně přispívá porozumění mezi českými a bavorskými sousedními regiony a bývá často vykonávana v rámci čestného úřadu.

Slavnostní udílení cen se konalo v historickém klenbovém sále CeBB za přítomnosti 140 hostů z oblasti politiky, hospodářství, vzdělávání a veřejného života z obou zemí. Slavnostní akt zahájili uvítacím proslovem Anne Gierlach, předsedkyně zřizovatelského spolku, ředitel CeBB Hans Eibauer a reprezentant Plzeňského kraje v CeBB Václav Vrbík. Jiří Struček, náměstek hejtmana Plzeňského kraje, rovněž přivítal přítomné a uvedl, že "příklad nositelů ocenění Stavitel mostů navázal po roce 1989 na dřívější přátelské vztahy" a na závěr poblahopřál oceněným, "kteří přispívají k dalšímu prohlubování a utváření sjednocující se Evropy". Bavorská státní ministryně pro spolkové a evropské záležitosti Emilia Müller přednesla slavnostní projev, který vyzařoval nadšení z četných česko-německých přátelství: "Ze sousedů se stali přátelé - přátelé v srdci svobodné a sjednocené Evropy." Řekla dokonce, že česko-bavorské přátelství může být vzorem pro celou Evropu.

Přehrávač videa

 
Krátký film představil každého oceňovaného a jeho činnost. Členové kuratoria CeBB a představenstva spolku Bavaria Bohemia e. V. předali laureátům za velkého potlesku pamětní listiny a skleněné ceny. Udílení cen Stavitel mostů se již od roku 2007 koná pod patronátem společnosti Gerresheimer Regensburg GmbH, která byla i v tomto roce velmi štědrá. Sponzorem hodnotných cen ze skla byla i letos společnost Irlbacher-Blickpunkt Glas GmbH z Schönsee. Závěrečnou řeč pronesl za Gerresheimer a další partnerské firmy Dipl. Ing. Armin Henning, který motivoval přítomné k dalšímu prohlubování dobrých česko-německých vztahů: "Dnešní vyznamenání, která oceňují osobní výkony laureátů, by nás v našem soukromém i veřejném životě měla motivovat k tomu, abychom s otevřenýma očima hledali další projekty, které staví mosty".

Ocenění "Brückenbauer | Stavitel mostů" by mělo do budoucna povzbudit další k následování takto oceněných spolkem Bavaria Bohemia e.V. Aby se kulturní a partnerský život v bavorských a českých sousedních regionech změnil ze života vedle sebe větší měrou na život společný, je zapotřebí mnoha lidí a institucí, které se rozličným způsobem věnují prohlubování a oživování dobrého sousedství.

Cena zobrazuje logo spolku Bavaria Bohemia v podobě skleněné siluety a je udělována s listinou.

Udílení cen "Brückenbauer - Stavitel mostů" se v roce 2013 konalo v rámci projektu "Kultura bez hranic - Setkávání Bavorsko-Čechy" za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Laureáti 2013

Kulturní iniciativy | Partnerské projekty:

  • Partnerství škol Grund und Mittelschule Tiefenbach a Základní škola Štěnovice
  • Deutsch-Tschechische Fußballschule e.V., Rehau a Česko-německá fotbalová škola, Františkovy Lázně

Osobnosti:

  • Walter Annuß, Regensburg
  • Mgr. Dalibor Blažek, Aš
  • Anna Kocourková & Karel Kocourek, Plzeň

Osobnosti v kategorii hospodářství:

  • Josef Kappenberger, K+B E-Tech GmbH & Co. KG, Cham
  • Helmut Schweiger, Gerresheimer Horšovský Týn spol. s.r.o, Horšovský Týn

Kalendář

< Červenec 2018 >
PoÚtStČtSoNe
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kalendář dd. mm. yyyy

Žádné informace.

Zavřít

 

Aktuální informace

Partnerská škola Fraus Investice do rozvoje vzdělávání EU peníze školám

Copyright © 2001 - 2018 ZŠ Štěnovice
Všechna práva vyhrazena