Telefon: +420 377 916 343, e-mail: eko@zsstenovice.cz

Základní škola Štěnovice

Školní akce 2017/2018

Příprava na nový školní rok

Vloženo 28.08.2017 10:30 h, autor Mgr. Petr Liška, shlédnuto 172x

Jako každým rokem i letos je škola připravena po generálním úklidu zahájit nový školní rok. Zatímco si žáci a učitelé užívali zasloužené dny volna, škola využila volné dny bez výuky k drobným i větším opravám, na které nebyl čas během roku.

Takže se malovalo, natíralo, smýčilo, uklízelo, sekalo, montovalo, stěhovalo, rozebíralo, odváželo, přiváželo a tak pořád dokola. Během prázdnin má škola vymalované třídy a šatny, uklizené všechny učebny, kabinety, toalety i prostory před učebnami, natřené všechny tabule, umytá okna, zakoupený a nastěhovaný nový nábytek pro žáky. Je doplněn i sklad čistících prostředků důležitých pro úklid, nakoupené nové učební pomůcky pro žáky a učitele. Ve velké tělocvičně došlo k rekonstrukci stropního osvětlení a elektrorozvodů svítidel včetně následné revize osvětlení. Čeká nás ještě oprava podlahy v nové tělocvičně. Rekonstrukce školní jídelny se z technických důvodů odkládá do příštího roku. Do konce letošního roku by se měla uskutečnit vestavba multifunkční učebny a herny pro dojíždějící žáky a pro děti čekající v odpoledních hodinách na kroužky.

I v letošním školním roce otevíráme opět tři první třídy. Budeme mít 18 kmenových tříd a počet dětí 430. Přestože v posledních letech stále roste celkový počet žáků, počet žáků na druhém stupni klesá. Důvodem je paradoxně velmi dobrá úroveň vzdělání žáků naší školy. Po páté třídě odchází stále více žáků na víceletá gymnázia v Plzni a také školy se sportovním zaměřením. Velký zájem je stále o umístění dětí prvního stupně do šesti oddělení školních družin.

V letošním roce zajišťuje chod školy 26 vyučujících, 6 vychovatelek školní družiny, 2 asistenti pedagoga, 6 zaměstnanců školní kuchyně a 8 provozních zaměstnanců.

Škola děkuje všem provozním zaměstnancům za úspěšné zvládnutí generálního úklidu.

Přejeme žákům i rodičům úspěšný školní rok 2017/2018, vyučujícím pevné nervy a hodně pracovních úspěchů.

Mgr. Petr Liška – ředitel ZŠ Štěnovice

« zpět na seznam článků