Telefon: +420 377 916 343, e-mail: eko@zsstenovice.cz

Školní akce 2017/2018

Okresní atletické závody v Přešticích

Vloženo 14.05.2018 20:57 h, autor Mgr. Libuše Kučerová, shlédnuto 97x

Žáci a žákyně ZŠ Štěnovice se 10. května účastnili tradičních okresních atletických závodů „Pohár rozhlasu.“ Do závodů nastoupilo 36 závodníků a závodnic ze 6. až 9. ročníků. Závody probíhaly v soutěži družstev i v soutěži jednotlivců. Výkon každého člena družstva byl pro celkové umístění velmi důležitý.

O prvenství soupeřilo přes 300 žáků a žákyň. V kategorii jednotlivců získali naši žáci 4 medaile. 2.místo ve skoku dalekém získala Karolína Eretová – 8.r., pro 2.místo si doběhl v běhu na 1 500m Jan Medek – 9.r., Miroslav Černý – 9.r. vybojoval v běhu na 60m 3.místo a 3.místo získal také Vladimír Tomášek – 8.r. ve skoku vysokém. Také velmi pěkný výkon podala Lucie Pešková – 8.r. ve skoku vysokém. V této disciplíně se umístila na 4.místě. Úspěšné byly také štafety starších žáků a žákyň.

Největší obavy mívají dívky z vytrvalostního běhu. Svůj nejlepší výkon v této obávané disciplíně předvedla Bára Kuttanová a tím zajistila starším žákyním - 8. a 9.r. 3.místo v kategorii družstev. Družstvo starších žáků - 8. a 9.r. získalo 5.místo. I když mladší žákyně a mladší žáci podali v závodě průměrný výkon a obsadili 6.místo, zaslouží si uznání, neboť většina z nich startovala na tak velkých závodech poprvé.

« zpět na seznam článků

Partnerská škola Fraus Investice do rozvoje vzdělávání EU peníze školám